تبلیغات
امنیت اطلاعات - صنعت کنونی آنتی ویروس و مشکلات آن ( مفاهیم مختصری از صنعت امنیتی ) خلیج همیشه فارس


مكث تمپ | طراح بهترین قالب های رایگان وبلاگ و وبسایت
امروزه اینترنت به صورت زمینه ای برای فعالیتهای غیرقانونی در آمده است. کاربران خانگی ، شرکتهای کوچک و متوسط ، بنگاههای بین‌المللی و سازمان‌های دولتی ، همگی از حملات مداوم ویروس‌ها و تروجان‌ها رنج می‌برند. تاکنون در خصوص چرایی شرایط فعلی اینترنت به طور مفصل بحث شده و در آینده نیز ادامه خواهد یافت.

برای شروع ، اجاره بدهید نگاهی به شرکت‌هایی که راهکار‌های استاندارد برای مقابله با ویروس‌های کامپیوتری ارائه می‌کنند بپردازیم (در ادامه مقاله در مورد ابزارها و راهکار‌های ویژه بحث خواهیم کرد). منظور از راهکار‌های استاندارد ، نرم افزار‌هایی برای کامپیوترهای رومیزی (desktop)، فایل سرورها، سرورهای پست الکترونیکی ونیز شبکه‌های بزرگ است.
بازار کلی برای چنین راهکارهای استانداردی در سال 2003 معادل 7/2 میلیارد دلار و در سال 2004 معادل 3/3 میلیارد دلار تخمین زده شد و پیش بینی می شود این رقم در سال 2005 معادل 8/3 میلیارد دلار باشد. تمام این اطلاعات از IDC سال 2005 استخراج شده است. مجموعه پدید آورندگان آنتی ویروس به سه گروه دسته بندی می شوند: پیشروان این صنعت ، شرکت‌های درجه دوم و نهایتاً دیگر شرکت‌‌ها که تأثیر مهمی بر بازار آنتی ویروس‌ ندارند.
پیشروان این صنعت عبارتند از Symantec، MCAfee (NAI) و Trend Micro که فعالیت‌شان تمام بازارها را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

نام شرکت

حجم معاملات (میلیون دلار)

2003

2004

Symantec

1098

1364

McAfee(NAI)

577

597

Trend Micro

382

508


به استثنای موارد جزیی، این سه شرکت تقریباً پیشتاز همه بازارها هستند (برای نمونه Trend Micro بر بازار ژاپن حکم‌فرمایی می‌کند). شرکتهای Symantec وNAI (McAfee) شرکت‌های آمریکای شمالی هستند. Trend Micro در اصل یک شرکت تایوانی است که بازار حال حاضر ژاپن را قبضه کرده است. دفتر مرکزی این شرکت هم اینک در آمریکا قرار دارد.
گروه دوم شرکت‌هایی هستند که حجم معاملات آنها کمتر از سه شرکت پیشرو است. اگر چه حجم معاملات شرکتهای یاد شده هم به ده‌ها میلیون دلارمی رسد.

نام شرکت

حجم معاملات سالانه (میلیون دلار)

2003

2004

Sophos (UK)

97

116

Panda Software (spain)

65

104

Computer Associates (USA)

61

74

F-Secure(Finland)

36

51

Norman(Norway)

23

31

AhnLab(S.Korea)

21

28آزمایشگاه کسپرسکی که در روسیه تاسیس شده از این دسته شرکت‌هاست. اگرچه این شرکت اطلاعات مالی را افشا نمی‌کند.
اکثریت شرکت‌های وابسته گروه دوم حضور مهمی در بازارهای داخلی کشورخود دارند. هر چند نقش کوچکی نیز در بازارهای خارجی دارند. برای مثال ، Sophos موفقترین شرکت در انگلیس، Panda در اسپانیا و F-Secure در کشورهای اسکاندیناوی و غیره.

نویسنده : یوجین کسپرسکی(Eugene Kaspersky)    منبع : بخش تحقیقات ویروس لابراتوار كسپرسكی
منبع 2 : p30software.com 
آریان
چهارشنبه 30 شهریور 1390

کلیه حقوق این سایت ، متعلق به امنیت اطلاعات - صنعت کنونی آنتی ویروس و مشکلات آن ( مفاهیم مختصری از صنعت امنیتی ) می باشد و استفاده از مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است .
طراحی شده توسط : مكث تمپ
مکث تمپ | قالب های رایگان وبلاگ | قالب های بلاگفا | قالب های میهن بلاگ | قالب های پرشین بلاگ | قالب های بلاگ اسکای | قالب های دیتالایف | پوسته های وردپرس | ام گرافیك | M Graphic | تك پی اس دی