تبلیغات
امنیت اطلاعات - پنج راه مقابله با تبهکاران اینترنتی (1) خلیج همیشه فارس


مكث تمپ | طراح بهترین قالب های رایگان وبلاگ و وبسایت
یکی از روش های معمول فرستادن ویروس و برنامه های پنهانی به وب سایت های مشروع و پر مراجعه است. سپس این برنامه اطلاعات شخصی مراجعان به این وب سایت ها را جمع آوری کرده که می تواند بعدا برای کلاهبرداری های گوناگون مورد استفاده قرار بگیرد.

شبکه اینترنت به سرچشمه اطلاعات، بازاری شلوغ، عرصه اجتماعی پر جنب و جوش و کمینگاه مناسبی برای تبهکاران سایبر تبدیل شده است.
روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی از قول کارشناسان می نویسد که تبهکاران از فرصت های مختلف در شبکه اینترنتی برای سوء استفاده و حمله به کاربران معمولی استفاده می کنند و جلوگیری از آن بسیار دشوار است.
یکی از روش های معمول فرستادن ویروس و برنامه های پنهانی به وب سایت های مشروع و پر مراجعه است. سپس این برنامه اطلاعات شخصی مراجعان به این وب سایت ها را جمع آوری کرده که می تواند بعدا برای کلاهبرداری های گوناگون مورد استفاده قرار بگیرد.
کارشناسان می گویند که در گذشته تشخیص ویروس ها آسان تر بود ولی اکنون این کار توسط نرم افزارهایی صورت می گیرد که بی سر و صدا و غیر قابل تشخیص هستند. شبکه اینترنت در چند سال اخیر فرصت های بیشتری برای تبهکاران و سارقان اطلاعات شخصی مردم فراهم کرده است.
نیویورک تایمز می افزاید: سیستم کنترل اتوماتیک شرکت گوگل در دوره اخیر حدود ۳۰۰ هزار مورد از نرم افزارهای سارق اطلاعات را در وب سایت های گوناگون شناسایی و از کار انداخته است.
این موارد به گفته گوگل به نسبت دو سال پیش دو برابر شده است. یک سازنده نرم افزارهای امنیتی نیز می گوید که تعداد کشف نرم افزارهای سارق در سال گذشته دو برابر شده و به رقم ۲۴۰ هزار مورد رسیده است.
علاوه بر این انواع و اقسام نرم افزارهای ضد ویروس تقلبی و شیوه های دیگر جلب و حیله کاربران اینترنت نیز وجود دارد. بنابر این حفاظت از اطلاعات شخصی بیش از گذشته اهمیت می یابد.
چند راهکار اساسی برای مقابله با سارقان اطلاعات و تبهکاران اینترنتی عبارتند از :

۱) از مرورگر خود حفاظت کنید :

به گفته کارشناسان ایمنی اینترنت، مستقیم ترین شیوه حمله سارقان اطلاعاتی، مرورگرهای اینترنتی هستند.
«اینترنت اکسپلورر» و «فایر فاکس» بیش از سایر مرورگرها هدف این حملات قرار می گیرند چون از همه پر طرفدار تر هستند.
برای تضمین امنیت کامپیوتر خود باید از تازه ترین نسخه مرورگرها استفاده کرده و حتما آن را با پیاده کردن نرم افزار ضد ویروس تکمیل کنید. با وجود این، بین کشف راه های جدید سرقت اطلاعات و طراحی و عرضه ضد ویروس های به روز شده ممکن است فاصله زمانی وجود داشته باشد به خصوص برای دارندگان ویندوز ایکس پی.
استفاده از مرورگرهای کم طرفدار و ناشناخته مثل مدل کروم گوگل که درعین حال روزآمدترین امکانات ایمنی را دارد می تواند راه بسیار موثری باشد.

منبع : p30software.com

 
آریان
سه شنبه 29 شهریور 1390

کلیه حقوق این سایت ، متعلق به امنیت اطلاعات - پنج راه مقابله با تبهکاران اینترنتی (1) می باشد و استفاده از مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است .
طراحی شده توسط : مكث تمپ
مکث تمپ | قالب های رایگان وبلاگ | قالب های بلاگفا | قالب های میهن بلاگ | قالب های پرشین بلاگ | قالب های بلاگ اسکای | قالب های دیتالایف | پوسته های وردپرس | ام گرافیك | M Graphic | تك پی اس دی