تبلیغات
امنیت اطلاعات - تصمیم آمریکا برای اعمال تنبیهات سنگین تر برای هك و جرایم سایبری خلیج همیشه فارس


مكث تمپ | طراح بهترین قالب های رایگان وبلاگ و وبسایت

به گزارش سرویس فن آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، افزایش جرایم كامپیوتری كه حملات DDOS گروه انانیمس، حملات به وب سایت ها برای سرقت داده ها و ایجاد اختلال عمومی آنلاین را دربرمی گیرد، كاخ سفید را به افزایش مجازات های جرایم كامپیوتری واداشته است.

حملات آنلاین جدی تر شده اند زیرا حمله كنندگان داده های شخصی مهم و اسرار شركت ها را هدف قرار داده اند و زیرساخت های امنیتی را تضعیف كرده اند. اما جیمز بیكر، دستیار معاون وزیر دادگستری و پابلو مارتینز، معاون نماینده ویژه سرویس مخفی شعبه تحقیقات جنایی، در تاریخ 7 سپتامبر در جلسه ای با كمیته قضایی مجلس سنا اعلام كردند كه مجازات های مبتنی بر قانون تخلفات و تقلب های كامپیوتری با پیچیدگی ها یا جدیت جرایم سایبری مطابقت ندارد. این پیشنهاد مبتنی بر طرحی بود كه كاخ سفید در ماه مه در مورد امنیت سایبر ارائه كرد.


بر اساس گزارش سایت سازمان فن آوری اطلاعات كشور، علاوه بر این، دولت آمریكا خواستار روزآمد شدن قانون تخلفات و تقلب های كامپیوتری است تا به این ترتیب امكان پیگرد جرایم سایبری بر اساس قانون مبارزه با سازمان های فاسد فراهم شود. CFAA باید از لحاظ فن آوری خنثی باشد تا با تحول فن آوری و ظهور تاكتیك های تازه همچنان كاربردی باقی بماند.


بیكر گفت: "همزمان با تحولات فن آوری كامپیوتری، این فن آوری به ابزاری مهم در جرایم سازمان یافته نیز بدل شده است و بسیاری از گروه ها با سازمان های خلافكار سنتی در آسیا و اروپای شرقی پیوند برقرار كرده اند. مبارزه با جرایم سازمان یافته پایان نیافته است اما بخش اعظم تمركز به فعالیت های آنلاین معطوف شده است."


به گفته مارتینز، كم تر پیش می آید كه جرایم دقیق و پیچیده الكترونیكی را فردی واحد به عهده بگیرد. وی می گوید كه مجرمان آنلاین اغلب در مجموعه ای مركب از چندین مجرم "كه به سرقت داده های تجاری و فروش آن ها برای كسب سود" مشغول اند، "نقشی تعریف شده" ایفا می كنند.


بر اساس قانون پیشنهادی، هكرهایی كه امنیت ملی را به خطر بیندازند با مجازاتی تا 20 سال زندان مواجه می شوند. این قانون پیشنهادی مدت زمان محكومیت زندان فعلی را دوبرابر می كند و جریمه هر دسته از جرایم كامپیوتری را افزایش می دهد.


بیكر هم چنین گفت: "رهنمودهای مربوط به اعمال مجازات ها بر اساس CFAA ‘بی معنی’ است و محكومیت به تقلب كامپیوتری می تواند منجر به 20 سال زندان شود اما همین جرم در قالب CFAA حداكثر پنج سال زندان در پی دارد".


به گفته اعضای دولت ایلات متحده ، اعمال مجازات های شدیدتر ممكن است افراد را از پیوستن به حملات علیه وب سایت های مختلف بازدارد.


مدت كوتاهی پس از دستگیری 16 نفری كه در حملات DDOS گروه انانیمس به وب سایت های مختلف، از جمله پی پل (PaPal) در ماه ژوییه مشاركت داشتند، اف بی آی افشا كرد كه می خواهد بالاترین مجازات ها را از دادگاه خواستار شود.


پس از آن انانیمس با حملات بیش تری دست به انتقام گیری زد و مدعی شد كه با افراد دخیل در "اعتراضات مدنی" در قالب حملات DDOS نباید مانند دیگر انواع مجرمان برخورد شود.


البته سناتورها پاتریك لی و ال فرانكن در مورد این پیشنهاد ابراز نگرانی كرده و گفته اند كه ممكن است دولت تعریف موضوع را بیش از حد تعمیم دهد. سناتور لی در مقام رییس كمیته گفت: " نمی توانیم این خطرات را نادیده بگیریم." 
آریان
جمعه 25 شهریور 1390

کلیه حقوق این سایت ، متعلق به امنیت اطلاعات - تصمیم آمریکا برای اعمال تنبیهات سنگین تر برای هك و جرایم سایبری می باشد و استفاده از مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است .
طراحی شده توسط : مكث تمپ
مکث تمپ | قالب های رایگان وبلاگ | قالب های بلاگفا | قالب های میهن بلاگ | قالب های پرشین بلاگ | قالب های بلاگ اسکای | قالب های دیتالایف | پوسته های وردپرس | ام گرافیك | M Graphic | تك پی اس دی