تبلیغات
امنیت اطلاعات - دولت الكترونیكی باید متاثر از امنیت و دفاع سایبری باشد خلیج همیشه فارس


مكث تمپ | طراح بهترین قالب های رایگان وبلاگ و وبسایت
رییس سازمان پدافند غیرعامل گفت: فاز اولیه و صفر سیستم عامل بومی را تولید كرده ایم ولی برای اجرایی شدن و فراگیری آن نیاز به حمایت صنایع است.

به گزارش خبرنگار فن آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دكتر غلامرضا جلالی - رییس سازمان پدافند غیر عامل - در حاشیه نشست خبری همایش ملی دفاع سایبری درباره نقش دولت الكترونیكی در تهدیدات سایبری اظهار كرد: دولت الكترونیكی به میزانی اهمیت دارد كه برای آن معاونی در دولت برگزیده شده است تا خدمات دستگاه های دولتی را در مدت زمان مشخصی، الكترونیكی كند و ما نیز در حوزه امنیت سایبر در كنار آن قرار خواهیم گرفت.

وی افزود: با توجه به روند رو به رشد خدمات الكترونیكی دستگاه ها و مراكز دولتی مسلم است كه بسترهای امنیتی آن نیز دچار تزلزل شود و به همین خاطر، دفاع سایبری ما كمك حال این بستر خواهد بود و باید دانست دولت الكترونیكی باید متاثر از امنیت و دفاع سایبری باشد تا مردم خدمات موثر و درستی را دریافت كنند.

جلالی در پاسخ به سوالی مبنی براین كه با تمامی حملات سایبری كه علیه ایران شكل گرفت آیا ایران هم حملات متقابله به مثلی را انجام داده است گفت: ظرفیت هایی در كشورمان موجود است كه توانمندی های دشمن را رصد می كند تا ابعاد برخی تهدیدات و مسائل در ارتباط با كشورمان باز شود و ممكن است در این مسیر حضور وزارت خارجه نیز الزامی شود اما باید گفت در حال حاضر عملیات مقابل مثلی از سمت ما صورت نگرفته است.

رییس سازمان پدافند غیر عامل تاكید كرد: فضای سایبری مفهومی تحت تروریسم سایبری را با خود به دنبال دارد كه با اندیشه های بسیاری وارده شده و به دنبال ضربه زنی است و ما نیز در این راستا برای جلوگیری از ضربه خوردن ملزم به این هستیم كه امنیت سایبری را ارتقاء دهیم.

او افزود: این كه می گویند برخی تهدیدات علیه كشور ما ناشی از ضعف ماست، این گونه نیست زیرا وقتی ویندوز ما با منبع بسته در اختیارمان قرار می گیرد، مسلم است كه در پشت آن روزنه های نفوذی تعبیه شده كه خودمان از آن اطلاعی نداریم.

جلالی درباره ی ویروس استارس نیز كه زمانی حضورش در شبكه های داخلی عنوان شد تاكید كرد: یكی از مراكز داخل كشور عنوان كرده بود كه چنین ویروس هایی در سیستم هایش رویت شده كه بعد از اعلام آن نیز ما درصدد ارسال آن به آزمایشگاه تحلیل رفتار ویروس برآمدیم.

وی گفت: متاسفانه یكی از رسانه ها برداشت نادرستی از گفته های من داشت كه بر مبنای آن شایعه ای برای حضور این ویروس در كشور پیچیده شد.

او در پاسخ به سوالی مبنی بر این كه چرا با وجود چنینی ویروسی، مركز تحلیل رفتار وجود چنین تهدیدی را تكذیب كرد، گفت: تنها مركز تحلیل رفتار ما مركز ماهر نیست و ما یك سطحی از كار خود را در مراكز دفاعی خود پیگیری می كنیم. 
آریان
جمعه 25 شهریور 1390

کلیه حقوق این سایت ، متعلق به امنیت اطلاعات - دولت الكترونیكی باید متاثر از امنیت و دفاع سایبری باشد می باشد و استفاده از مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است .
طراحی شده توسط : مكث تمپ
مکث تمپ | قالب های رایگان وبلاگ | قالب های بلاگفا | قالب های میهن بلاگ | قالب های پرشین بلاگ | قالب های بلاگ اسکای | قالب های دیتالایف | پوسته های وردپرس | ام گرافیك | M Graphic | تك پی اس دی